چگونگی استفاده از کود مرغی فراوری شده

در این مقاله قصد داریم شما را با چگونگی استفاده از کود مرغی فراوری شده آشنا کنیم.چگونگی استفاده از کود مرغی فراوری شد این نوع کود بسیار مفید برای مزارع کشاورزی می باشد چرا که دارای فسفر و پتاسیم زیادی بوده و برای رشد گیاه و محصولات کشاورزی بسیار پر اهمیت است.

چگونه کود مرغی را فراوری کنیم

ممکن است این سوال برای خیلی از افراد پیش بیاید که چگونه کود مرغی را فراوری کنیم؟چگونه کود مرغی را فراوری کنیم در پاسخ به این افراد باید گفت که روش های مختلفی برای تهیه این نوع کود وجود دارد که در ادامه به آن می پردازیم.

نکته ای که باید خیلی به آن توجه کنید این است که، کود مرغی دارای آمونیاک قوی می باشد و اگر در مقدار بالا برای گیاه مورد نظر ریخته شود ممکن است ریشه محصول شما بسوزد و از بین برود و دیگر این که این نوع را نباید به صورت تاز استفاده کرد بلکه باید حتما کمی کهنه و خشک شده باشد که به محصول آسیب نرساند.

یکی از روش هایی که خیلی مورد استفاده مرغ دار ها برای تهیه کود مورد استفاده قرار می گیرد روش روی هم ریختن یا به اصلاح دیگر دپو کردن است، در این روش مقدار زیاد و قابل توجهی از کود را در محلی خارج از فضای دامداری و در مکانی باز این کود ها را روی هم انباشته می کنند برای این روش بهتر است کود ها را هر چند روز یک بار زیرو رو کرد تا عمل هوازی انجام شود.

روش دوم نم زدایی کردن و خشکاندن کود می باشد تا علاوه بر این که حجم آن به میزان مشخصی کم شود و جا به جایی آن آسان تر باشد. روش دیگر برای تهیه، کود مرغی را با مقدار معینی از کاه، ذرت، و یا یونجه ترکیب می کنند که می توان آن را جزء خوراکی دامی هم استفاده کرد.

کود مرغی چیست

امروزه بسیاری از کشورها در حال تحقیقات و پژوهش این هستند که کود مرغی چیست و چه فوایدی دارد؟ طبق بسیاری از مطالعات دریافته اند که کود مرغی دارای مواد مغذی بسیاری است که علاوه بر رشد گیاهان برای خاک هم بسیار مفید است و باعث اصلاح خاک می شود این عمل باعث سبک شدن خاک شده و برای رشد بذر گیاه مناسب است.

استفاده از کود مرغی فواید و مزایای بسیار زیادی را دارا می باشد که عبارت اند از:

 1. جلوگیری از رشد علف های هرز
 2. پایدار شدن خاک و رشد بذر ها در سال های بعد
 3. بالا رفتن مرغوبیت محصولات کشاورزی

کود مرغی برای چه گیاهانی مناسب است

خیلی از کشاورزان به دلیل استفاده از کود های شیمیای برای محصولاتشان از استفاده کود مرغی بی اطلاع هستند و نمی دانند که برای چه گیاهانی مناسب است.کود مرغی برای چه گیاهانی مناسب است.

این نوع از کود ها بیش تر برای درختانی که میوه دار هستند مناسب می باشند. استفاده از کود مرغی برای درخت گردو بسیار مناسب است چرا که دارای فسفر فراوان بوده و باعث باردهی بیش تر درخت می شود. شاید جالب باشد که بدانید استفاده از این نوع برای گیاه زعفران بسیار مناسب است و باعث بالا رفتن مرغوبیت محصول می شود. به کار بردن این کود برای درخت زرد آلو باعث می شود که ثمر دهی و اندازه میوه بالا تر رود.

دقت داشته باشید که زمان کود دهی به این درختان باید معین باشد در غیر این صورت نه تنها ثمر دهی درخت بیش تر نمی شود بلکه باعث از بین رفتن محصول هم می شود.

چه مقدار کود مرغی برای هر درخت

در مطالبی که گفته شد ممکن است برای شما این سوال ایجاد شود که چه مقداری از کود مرغی را باید برای هر درخت استفاده کرد، در پاسخ باید گفت که شما قبل از استفاده باید سن و انداره درخت خود را بسنجید اگر درخت شما نهال بوده و سن کمی دارد باید از میزان خیلی کمی از کود را استفاده کنید.

استفاده از این نوع کود برای خیلی از محصولات کشاورزی متفاوت است به عنوان مثال: برای صیفی جات و میوه هایی که با خاک تماس دارند بهتر است کود را تقریبا ۱۰۰ روز قبل از برداشت محصول استفاده کنیم، همچنین برای محصولاتی که قسمت اصل محصول یا میوه آن با مستقیم در تماس با خاک نمی باشد مانند: گوجه، فلفل، بهتر است کود را سه ماه قبل از برداشت استفاده کرد.

ایا کود مرغی برای یونجه خوب است

سوال بعدی که ممکن است ذهن خیلی از کشاورزان را به خود مشغول کند این است که ایا کود مرغی برای یونجه هم خوب است؟ یونجه برای رشد و تغذیه احتیاج به کودی دارد که باید سرشار از پتاسیم، گوگرد، کلسیم و فسفر باشد که خوشبختانه کود مرغی همه این موارد بلکه بیشتر از این ها را هم شامل می باشد و استفاده از آن باعث پر بار شدن بیشتر زمین های زراعی یونجه می شود.

مقدار مصرف کود مرغی برای یونجه

توصیه می شود مقدار مصرف کود مرغی برای هر هکتار از یونجه تقریبا یک سال قبل از برداشت محصول با خاک ترکیب شود. مقدار مصرف این کود برای هر هکتار حدودا ۲ الی ۳ کیلو می باشد البته دقت داشته باشید که حتما قبل از استفاده با متخصصین کشاورزی مشورت داشته باشید.

کود مرغی از کجا تهیه کنیم

توضیحاتی که درباره کود مرغی گفته شد ممکن است خیلی از افراد را علاقه مند به تهیه آن کند اما سوال خیلی از فراد این است که این نوع را از کجا تهیه کنیم؟

خوشبختانه این نوع از کود ها توانسته اند جایگاه خوبی را در استفاده از محصولات کشاورزی به خود اختصاص دهند. مراکز فروش این نوع در همه جای ایران در دسترس است اما نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که این محصول را از کارخانه های معتبر در بسته بندی مناسب تهیه کنید.

جوشاندن کود مرغی

جالب است بدانید علاوه بر این که می توانید از خود کود برای محصولات زراعی استفاده کنید می شود با جوشاند مقدار لازمی از کود مرغی عصاره آن را برای استفاده از محصولات کشاورزی خود قرار دهیم تا بازدهی محصولات به همان اندازه بالا رود.

کود مرغی دارای چه موادی است

در مطلب آخر قصد داریم شما را با این موضوع که کود مرغی دارای چه موادی است آشنا کنیم. خیلی از افراد برای ثمر دهی محصولات خودشان از کود های شیمایی خارجی که قیمت بالای را هم دارد استفاده می کنند که نتیجه بهتری را دریافت کنند، اما بهتر است بدانید کودی از طیور و پرندگان به دست می آید بسیار پر ارزش تر دیگر انواع آن می باشد.

کود مرغی دارای موادی معدنی همچون: روی، آهن، پروتئین، منگنز و … می باشد. شما مشتریان عزیز می توانید از طرق فرمی که داخل سایت است با ما ارتباط بگیرید تا شما را در خرید بیشتر راهنمایی کنیم.

خواص مصرف کود پلیت مرغی

خواص مصرف کود پلیت مرغی بسیار فراوان است. کود پلیت مرغی بخاطر برخوردار بودن از منابع آلی بی نظیر، بهترین کود برای تقویت خاک ضعیف است. این کود به دلیل داشتن مقادیر زیاد نیتروژن نسبت به سایر کودها، بهترین گزینه برای حاصلخیز کردن خاک جهت رشد بهتر گیاهان است.

کود پلیت مرغی

کود پلیت مرغی از کودهای حیوانی غیر سمی و بی ضرر هستند. از طرفی دسترسی به آنها آسان بوده و با قیمت مناسب عرضه می شوند. کود پلیت مرغی از جمله این کودها می باشد که بخاطر طبیعی بودن و دیگر ویژگی های فراوان آن، برای بهبود خاک کشاورزی نقش بسیار موثری ایفا می کنند.

این کود حیوانی دوستدار محیط زیست بوده و بر خلاف کودهای شیمیایی هیچ گونه ضرری به آن وارد نمی کند. معمولا کشاورزان و باغداران از اهمیت نوع کود برای تغذیه خاک آگاه هستند، آنها نمی خواهند از کودهای شیمیایی برای تقویت زمینشان استفاده کنند؛ چرا که از مضرات استفاده از این کودها نسبت به خاک، آگاهی کاملی دارند.

آنها بهترین و مناسب ترین نوع کود را کودهای طبیعی و ارگانیک می دانند که برای تقویت و حاصلخیز کردن انواع خاک، نقش بی نظیری را ایفا می کنند. از این روست که امروزه کود پلیت مرغی در میان کشاورزان و باغداران بسیار پرطرفدار است.

از این رو کشاورزانی که به دنبال افزایش کیفی و کمی محصولات خود هستند، یا کسانی که به کاشت گل و گیاه در حیاط خانه خود اهمیت می دهند، باید از کود پلیت مرغی استفاده کنند.

این کود همچنین به دلیل سرشار بودن از مواد مغذی، باعث تغذیه خاک کشاورزی و باغ های میوه و حاصلخیز تر شدن آن ها می شود، که در کنار مواد آلی موجود در آن می تواند در تقویت هر چه بیشتر خاک و رشد بهتر گیاهان تاثیر فوق العاده ای داشته باشد.

استفاده از این کود بخاطر ارگانیک بودن یا غیر شیمیایی بودن آن، برای رشد بهتر سبزیجات، درختان میوه، پسته، گردو، انار، زعفران و غیره بسیار موثر است. نیتروژن غذای اصلی ریشه و برگ درختان و گیاهان بوده که استفاده از کود پلیت مرغی می تواند این نیاز را برآورده سازد.

 

خواص کود پلیت مرغی

از جمله خواص کود پلیت مرغی این است که حاوی مقادیر قابل توجهی از انواع ویتامین ها و مواد آلی مختلف از جمله پروتئین، اسید اوریک، آهن، پتاسیم، کلسیم، منگنز، روی و غیره می باشد. علت بالا بودن املاح معدنی  در کود مرغ، دفع کامل ادرار و مدفوع در این حیوان است، در حالی که در بقیه انواع دام، کود فقط از مدفوع آن ها تشکیل می شود.

ارزش غذایی کود مرغ به نوع و کیفیت غذای مرغ و نحوه مراقبت و نگهداری از آن بستگی دارد. طبق تحقیقات به عمل آمده در اروپا، کود مرغ در صورت فرآوری شدن، ارزش غذایی و شیمیایی بسیار بالاتر و بهتری نسبت به کود گاو یا کود خوک خواهد داشت. در کل بیش از نود درصد از کود مرغ در ایران و همه جهان برای مصارف کشاورزی استفاده می شود.

از جمله خواص کود مرغ در کشاورزی می توان به تامین مواد غذایی با ارزش برای خاک و گیاه از جمله فسفر و پتاسیم در خاک زراعتی و همچنین تهویه خاک، افزایش قدرت رویش بذر و افزایش ظرفیت نگهداری آب در زمین کشاورزی اشاره کرد. علاوه بر آنچه گفته شد، این کود برخلاف کودهای شیمیایی بخاطر ارگانیک و طبیعی بودن، دوستدار محیط زیست بوده و در دراز مدت هیچ گونه ضرری برای خاک ایجاد نمی کند. 

بنابراین استفاده مناسب از کود مرغ در کشاورزی باعث افزایش کیفیت فیزیکی و شیمیایی خاک شده که این امر استفاده از کود شیمیایی در کشاورزی را به حداقل می رساند، لذا امروزه کود مرغ بهترین جایگزین بسیار برای کودهای شیمیایی به حساب می آیند.

میزان مصرف کود پلیت مرغی

بیشترین میزان مصرف کود پلیت مرغی در فصل های تابستان و زمستان است. بهتر است قبل از شروع کاشت، اول خاک را شخم زده و پلیت مرغ را در آن بپاشید و خوب آنها را با خاک مخلوط کنید.

هدف از این کار این است که پلیت مرغ نباید نزدیک بذر گیاهان قرار بگیرد؛ چرا که به علت سمی بودن آمونیاک، ممکن است جوانه نزنند یا گیاهچه حاصل از آنها از بین برود. برای کود دادن به درختان و درختچه های موجود در باغها، کنار طوقه گیاه و با فاصله کمی متناسب با اندازه گیاه، چاله ای حفر شود و پلیت ها را در آن گذاشته و با خاک پر می کنیم.

زمان مصرف کود پلیت مرغی

زمان مصرف کود پلیت مرغی غنی شده تعیین نشده است و در هر زمان می توان از آن استفاده کرد، اما با این حال بهتر است در پاییز از کود پلیت مرغ استفاده کنیم؛ چرا که در پاییز کود مرغ تجزیه شده و عناصر موجود در آن آزاد می شوند.

انواع کود مرغی

انواع کود مرغی عبارتست از کود مرغی خام، کود مایع، کود پلیت مرغی، کود پودری، کود گرانوله و دیگر انواع آن. بهترین نوع کود مرغی، کود پلیت شده یا گرانوله است که علاوه بر ارگانیک بودن، طی فرایند ضد عفونی و غنی سازی، به کودی قوی و سالم تبدیل شده است.

بهترین کود پلیت مرغی

بهترین کود پلیت مرغی دارای ارزش غذایی بسیار بالایی است؛ فضولات مرغ در ابتدا، کود اولیه و خام هستند که برای تبدیل کردن آن به کود پلیت مرغی قوی و سالم، باید از طریق اضافه کردن عناصر مغذی، کود را غنی سازی کرد.

طرز تهیه کود پلیت مرغی

در این قسمت می خواهیم طرز تهیه کود پلیت مرغی را بیان کنیم. با استفاده از دستگاه پلیت کننده، کود مرغ را کاملا تحت فشار قرار داده و با حرارت دادن کافی، رطوبت آن بطور کامل خشک می شود. طی این فرایند می توان انواع عناصر مغذی مثل کود اوره، فسفر، نیتروژن و پتاسیم را نیز به میزان نیاز با کود اضافه کرده تا غنی شود.

لازم به ذکر است که تاجران و تامین کنندگان شرکت بزرگ آراد برندینگ با بهره گیری از مشاوره کارشناسان زبده، و بکارگیری پیشرفته ترین تجهیزات در کنار بهره مندی از دانش روز، قادرند تا بهترین انواع کودهای حیوانی، بویژه کود مرغ پلیت شده را بدون هیچ گونه واسطه ای، با بالاترین کیفیت و مناسبترین قیمت در اختیار مشتریان عزیز خود قرار دهند.

هدف اصلی این مجموعه کسب رضایت مشتریان از جمله کشاورزان، باغداران و تاجران عمده فروش بوده و در محقق ساختن این هدف، از هیچ تلاشی دریغ نخواهند کرد.

تولید عمده کود آلی مایع مرغی باکیفیت

کود آلی مایع مرغی دارای مواد آلی و با ارزشی است که برای رشد گیاهان از آن استفاده می کنند. این کود ها دارای نیتروژن و پتاسیم هستند که برای خاک هایی که نیتروژن کمتری دارند تولید شده است. تولید عمده کود آلی مایع مرغی باکیفیت به صورت عمده و گسترده انجام می شود. کود آلی مایع مرغی مزایای زیادی دارد و باعث بالا رفتن مقاومت گیاهان می شود و باعث می شود تا گیاه بهترین رشد کند.

تولید عمده کود آلی مایع مرغی باکیفیت

عوامل موثر بر کیفیت کود مرغی

عوامل موثر بر کیفیت کود مرغی عوامل موثر بر کیفیت کود مرغی در درجه اول می تواند تغذیه طیور باشد. کود مرغی با ارزش ترین کود ها است زیرا یک منبع غنی از مواد با ارزش است. عواملی که بر کیفیت کود مرغی تاثیر می گذارند را بیان می کنیم:

 • تغذیه طیور
 • بستر طیور
 • میزان تغذیه طیور
 • چگونگی جمع آوری کود
 • چگونگی نگهداری و استفاده از کود

تغذیه طیور تاثیر بسیار زیادی بر کیفیت کود مرغی دارد زیرا اگر تغذیه طیور مناسب نباشد و دارای مواد معدنی و ارزش غذایی نباشد کود هم هیچ ارزش معدنی ندارد در مورد بعدی بستر طیور هم تاثیر زیادی در کیفیت کود مرغی دارد و اینکه چگونگی جمع آوری کود مرغی و نحوه نگهداری از گود ها هم بسیار مهم می باشد. از کودهای مرغی باید در شرایط خاصی استفاده کرد اول باید بدانید که گیاه شما نیاز به چه چیزی دارد و بعد کود مناسب را به آن دهید. کود مرغی ارزان در فصل پاییز بیشتر استفاده می شود.

عرضه مستقیم کود آلی مایع مرغی باکیفیت

عرضه مستقیم کود آلی مایع مرغی باکیفیت عرضه مستقیم کود آلی مایع مرغی باکیفیت در سراسر کشور با قیمت و کیفیت بسیار مناسب ارائه می‌شود. فروش کود مرغی برای استفاده از آن در زمین های کشاورزی فروش می رود و کشاورزان می‌توانند برای زمین کشاورزی خود آن را تهیه کنند. کود مرغی به دو روش استفاده می‌شوند روش در روش سطحی است که آن را بر روی سطح زمین می ریزند و روش دوم روش چال کردن کود است که این روش بسیار موثرتر است زیرا یا نمی‌تواند از این کود استفاده زیادی را ببرد.

کود آلی بسیار با ارزش است و در بین کودهای حیوانی کودهای مرغی موثر تر و ارزشمندتر هستند. عرضه مستقیم کود آلی در بازار داخلی با قیمت بسیار مناسب انجام می گیرد. این کود های آبی مرغی در بازار خارجی هم عرضه می شوند. تقاضا برای محصولات بسیار بالا است و هر روز افزایش می یابد. مراکز تولید این کودها هر روزه تولید خود را بیشتر می‌کند. این کوتاه بدون مواد شیمیایی هستند و مواد افزودنی به آن اضافه نشده است به همین دلیل بسیار مفید و ارزشمند هستند.

تولید عمده کود آلی مایع مرغی مرغوب

در طول سالهای اخیر شاهد تولید عمده کود آلی مایع مرغی مرغوب در کارخانجات سراسر جهان و به خصوص کشورمان ایران می باشیم و توسط این روش می توان مواد ارزشمندی که از حیوانات و پرندگان دفع شده است را دوباره به چرخه طبیعت بازگرداند و از آن استفاده های فراوانی نمود؛ زیرا تحقیقات و بررسی ها نشان دهنده ان است که این کود خواص فراوانی با خود به همراه دارد و یکی از بهترین گزینه ها برای بهبود رشد گیاهان و درختان است.

تولید عمده کود آلی مایع مرغی مرغوب

مهم ترین مشخصه کود مرغی مایع

مهم ترین مشخصه کود مرغی مایع همانگونه که می دانید درختان و گیاهان برای اینکه به بهترین شکل ممکن رشد کرده و به ثمر برسند نیاز به مراقبت و رسیدگی فراوان دارند و این امر از طریق کودهایی که در این زمینه تولید شده اند امکان پذیر می باشد، از سالهای بسیار قدیم تاکنون کشاورزان از کودهای طبیعی که از حیوانات و پرندگانی چون مرغ به دست می آمد برای زمین های کشاورزی خود استفاده می کردند و خوشبختانه این روند همچنان ادامه دارد، در این قسمت به برخی از مهم ترین مشخصه های کود مرغی مایع اشاره می کنیم:

 • کود مایع مرغی از این قابلیت برخوردار می باشد که آن را به خوبی اندازه گیری نموده و به صورت کاملاً کنترل شده از آن برای زمین های زراعی استفاده کرد.
 • گیاهان و نهال ها در هر مرحله ای از رشد که قرار گرفته باشند، می توان از کود مایع برای آنها استفاده کرد و منعی در این زمینه وجود ندارد.
 • استفاده از این کود در کوتاه ترین زمان ممکن باعث تقویت خاک باغات و مزرعه های کشاورزی می گردد.
 • این کود مقاومت تمامی گیاهان را افزایش داده و به آنها کمک می کند تا در تمامی شرایط آب و هوایی و حتی کمبودهایی که در خاک وجود دارد، به رشد خود ادامه دهند.

خرید کود آلی مایع مرغی مرغوب با قیمت مناسب

خرید کود آلی مایع مرغی مرغوب با قیمت مناسب در حال حاضر خرید بهترین نوع کود آلی مایع مرغی با قیمت ارزان و مناسب از طریق فروشگاه کود مرغی معتبر کشورمان امکان پذیر است و می توان نمونه های با کیفیت و درجه یک این محصول را خریداری نمود و از تمامی مواهب آن برخوردار شد، یکی از نکات بسیار مهمی که در مورد این محصول وجود دارد و باعث رونق فروش و عرضه کود مرغی در سراسر شهرها و روستاهای ایران شده این است که آن را در کارخانجات معتبر و با روش های کاملاً طبیعی و ارگانیک تولید می نمایند و درون ترکیبات آن هیچ اثری از مواد شیمیایی و سنتزی وجود ندارد به سبب اینکه کود مرغی سرشار از مواد ارزشمندی مانند نیتروژن است، بنابراین برای تمامی زمین هایی که از کمبود نیتروژن در ساختار خود رنج می برند به شدت پیشنهاد می شود.

خرید بدون واسطه کود آلی مایع مرغی عمده

این روزها خرید مستقیم و بدون واسطه کود آلی مایع مرغی عمده در سراسر جهان و به خصوص کشورمان ایران با رونق فراوانی همراه بوده است و بسیاری از کشاورزان و باغداران برای اینکه بتوانند زمینه لازم برای رشد هر چه بهتر تولیدات خود را فراهم نمایند از این کود ارزشمند استفاده می کنند؛ زیرا تحقیقات و بررسی هایی که در طول سالهای اخیر به عمل آمد، بیانگر این بود که مواد بسیار با ارزشی درون این کود وجود دارد.

خرید بدون واسطه کود آلی مایع مرغی عمده

دلایل پرکاربرد بودن کود مرغی

دلایل پرکاربرد بودن کود مرغی یکی از مهمترین سوالاتی که ممکن است برای بسیاری از افراد به وجود آید این است که دلیل پر کاربرد بودن کود مرغی چیست و چرا کشاورزان و باغداران تمایل به استفاده از این کود برای محصولات کشاورزی خود دارند؟
یکی از مهمترین دلایل این امر آن است که کود مرغی کاملاً طبیعی است و هیچ نوع ترکیب شیمیایی درون آن وجود ندارد و در نتیجه تمامی گیاهان و بذرها و درختان می توانند بدون استفاده از مواد شیمیایی رشد کرده و سالم و ارگانیک باشند.

و اما در این قسمت به برخی دیگر از مزایای کود مرغی که باعث پرکاربرد بودن آن شده است اشاره می کنیم:

 • این کود با استفاده از جدیدترین فناوری و تکنولوژی روز دنیا ساخته شده است و می تواند بر خاک های کشاورزی اثرات شیمیایی و فیزیکی بسیار خوبی بر جای بگذارد.
 • بهره گیری از این کود عناصر مهم و ضروری خاک از جمله نیتروژن، ازت، فسفر و پتاسیم را به خوبی تامین می نماید.
 • اگر از این کود برای درختان و گیاهان در حال رشد استفاده نمایید، باعث افزایش سرعت جوانه زنی آن می گردد.
 • این کود ارزشمند مقاومت گیاهان را به میزان فراوانی افزایش می دهد.

کارخانه عرضه کود آلی مایع مرغی عمده

کارخانه عرضه کود آلی مایع مرغی عمده در حال حاضر در کشورمان ایران مراکز معتبری وجود دارند که به عنوان کارخانه تولید و عرضه کود مرغی صادراتی به فعالیت مشغول بوده و این محصول را نه تنها در بازارهای داخلی، بلکه در بازارهای جهانی نیز ارائه داده و در اختیار مشتریان قرار می دهند.

خوشبختانه به سبب اینکه در فرایند تولید آنها از هیچ نوع ماده شیمیایی استفاده نمی شود، این محصول به عنوان یک کود مرغی مایع باکیفیت مطرح شده است و اگر کشاورزان و باغداران از آن برای زمین های خود استفاده کنند متوجه خواهند شد که با تمامی خاک ها سازگاری بالایی داشته و به عالی ترین شکل ممکن تمامی نیازهای گیاهان در حال رشد را تامین خواهد نمود.
زیرا درون ترکیبات آن مواد مغذی از جمله میکرو و ریز مغذی ها به وفور یافت می شود و اگر شما آن را به خاک کشاورزی خود اضافه کنید شاهد تقویت ریشه گیاهان و درختان خود خواهید بود.

,

فروشندگان ممتاز کود آلی مایع مرغی صادراتی

بهترین نوع کود برای صادرات می توان کود آلی مایع مرغی صادراتی عنوان کرد. کود باید برای ریشه گیاه و میوه بسیار مناسب و قوی باشد و برای صادرات میوه ها باید از بهترین و مرغوب ترین کود مرغی ممکن استفاده کنیم تا برای صادرات به مشکلات نخوریم. کود ممتاز معمولا برای میوه هایی استفاده می شود که دارای کیفیت بالاتری هستند.

فروشندگان ممتاز کود آلی مایع مرغی صادراتی

نحوه تولید کود مرغی مایع

نحوه تولید کود مرغی مایع کود مرغی اصل را باید از مراکز معتبر و اصلی در سطح شهر خریداری کنیم. معمولا امروزه به خاطر رقابتی شدن همه کالاها مجبورند تولیدی ها کود مرغی را با قیمت پایین تری به مصرف کننده بفروشند. نحوه تولید کود مرغی به صورتی است که در کارخانجات مواد اصلی و لازم را ادغام و ترکیب می کنند و سپس آن را به درون دستگاه اضافه می کنند و پس از ساعاتی کود مناسب و با کیفیت به وجود می آید.

در آبیاری قطره ای معمولا از این نوع کودها استفاده می شود. در زمین های کشاورزی این کود با استفاده از آبیاری لوله ای و قطره ای می تواند روی زمین استفاده شود. برای این کار باید مصرف آب را بهینه کنیم و مراقب مصرف بیش از حد آب شویم. ما باید از کنار این کود به مواد معدنی لازم برای رشد و نمو ریشه و میوه برسیم و همچنین بدانید که مواد آلی که از جنب این کود به دست می آید از فضولات پرندگان و مرغ ها که انجام می دهند روی می دهد.

بازار خرید کود آلی مایع مرغی صادراتی

بازار خرید کود آلی مایع مرغی صادراتی کود مرغی صادراتی نوعی از محصولاتی است که بسیار پرمصرف و پر کاربرد در صنعت کشاورزی هستند. بازار خرید کود آلی در برخی از مراکز معتبر و اصلی قابل معامله است و ما باید بتوانیم برای فروش این کودها به بازاریابی خوبی برسیم. اگر بازاریابی مناسب و وسیعی در این مورد داشته باشیم مطمئنا فروش بسیار بالایی هم می توانیم داشته باشیم. برای خرید کود اعلا باید از راه های مختلف این کار را انجام بدهیم که در ادامه آن ها را توضیح می دهیم.

اولین مورد خریدی است که سود بیشتری هم برای مشتری و هم برای تولید کننده دارد خرید به صورت مجازی و از راه گوشی همراه می باشد. در این طرح به راحتی از داخل منزل جنس مورد نظر خودتان را انتخاب کرده و سپس آن را از سایت مورد نظر سفارش می دهید و در آخر آن را درب منزل تحویل می گیرید. در مرحله آخر فقط باید وجه پرداختی را به مامور پست تحویل دهید. این راه خرید بهترین و معتمد ترین راهی است که در دنیا رواج پیدا کرده است.

,

قیمت ارزان کود آلی مایع مرغی اصل

قیمت ارزان کود آلی مایع مرغی اصل در این مرکز با نرخ های متناسبی ارائه داده می ‌شود. این کودها عناصر غذایی مفیدی دارند که بسیار مرغوب و باکیفیت هستند. برای حاصلخیزی خاک مناسب می باشند و باعث رشد و نمو بهتر گیاهان می شوند. ارزان ترین کود مرغی را می توانید از این مرکز معتبر خریداری نمایید. هر گونه خرید و فروش این کودها انجام می‌ شود. ولی در سال‌ های اخیر با نوسانات قیمت مواجه شده ‌اند.

قیمت ارزان کود آلی مایع مرغی اصل

فواید استفاده از کود مرغی

فواید استفاده از کود مرغی فواید استفاده از کود مرغی بیشتر در فصل پاییز مورد توجه قرار می گیرند؛ زیرا در این فصل باید خاک آماده شود. باید در این زمان عنصر سازی در آن صورت گیرد. این کودها به عنوان کود اصل و ارگانیک معروف هستند که از کودهای ضروری برای هر نوع خاک کشاورزی می باشند.

 1. وقتی از این کود استفاده شود، دیگر می توان از کودهای شیمیایی استفاده نکرد. زیرا اثرات منفی بر روی زمین می ‌گذارند. اما کود مرغی باعث تقویت و باروری خاک خواهد شد.
 2. همچنین باعث تامین عناصر غذایی برای گیاهان می ‌شوند.
 3. باعث تهویه خاک، افزایش قدرت روش و نمو در گیاهان می شوند و می توان گفت که جذب و نگهداری آب در خاک بیشتر می ‌شود.
 4. بیشتر میکروب ‌ها را در خاک از بین می‌ برند. در این صورت می‌ توان گفت خاک را ضدعفونی می کنند. استفاده از این کود بسیار مقرون به صرفه تر است از کودهای دیگر است. زیرا با هزینه کمتری خریداری می ‌شود و با استفاده از آن دیگر نیازی به کودهای دیگر نمی باشد.

تولیدکنندگان کود آلی مایع مرغی اصل

تولیدکنندگان کود آلی مایع مرغی اصل تولید کنندگان کود آلی مایع مرغی اصل به تولید و ارائه این محصول ارزشمند می ‌پردازند و آن را به متقاضیان ارائه می‌ دهند. کود آلی مایع مرغی اصل به تامین مقدار زیادی از عناصر غذایی در گیاهان می پردازد که این عناصر شامل: نیتروژن، فسفر، پتاسیم، هستند. کود مرغی خارجی بهترین انتخاب در بین کودهای دیگر است. زیرا بهترین و مرغوب ترین کود است که سرشار از مواد مغذی می باشد.

کود مرغی فله ای بسیار ارزان ‌تر از نوع بسته بندی این کود ها است و با قیمت های پایین می توان این کود آلی را از این مرکز خریداری نمود. برای سبزیجات نیز این کود بسیار مناسب تر می باشد. کشورمان یکی از تولیدکنندگان این محصول است و چون این محصول برای کشاورزی بسیار مورد استفاده قرار می ‌گیرد، از ضروریات در این صنعت است و موارد استفاده زیادی دارد. استفاده از این کود باعث جلوگیری از آلودگی محیط زیست می ‌شود و همچنین باعث زنده ماندن زمین ‌های کشاورزی برای آیندگان خواهد شد.

,

صادرکننده کود مرغی مایع فله ای

فعالان حوزه کشاورزی و باغداری سال ها است که به خواص استفاده کردن از کود های طبیعی که منشاء حیوانی دارند پی برده اند و از این رو از کود مرغی خالص برای افزایش میزان محصولات خود استفاده می کنند، شرکت های صادرکننده ایرانی، کود مرغی مایع فله ای را از راه های مختلفی به سایر کشور های دنیا ارسال می کنند و با قیمت قابل توجهی در داخل این بازار ها به فروش می رسانند.

صادرکننده کود مرغی مایع فله ای

مهمترین خواص کود مرغی

مهمترین خواص کود مرغی شاید برای شما عزیزان که در حوزه باغداری یا کشت گیاهان فعالیت می کنید این سوال مطرح شود که استفاده کردن از کود مرغی دارای چه خواصی برای زمین های کشاورزی می باشد؟ ما نیز تصمیم داریم در این بخش برای آشنایی بیشتر شما با این محصول توضیحات مختصری را ارائه دهیم.

 • کود مرغی شامل ترکیبات و املاح معدنی مختلفی همچون ازت، کربن، گوگرد و فسفر است و با کمک این مواد موجب افزایش میزان ریشه دواندن گیاهان شده و به جذب بهتر منابع از خاک کمک می کند.
 • این محصول باعث می شود که میزان PH و اسیدی بودن خاک مزارع در یک حد متعادلی قرار بگیرد و به این ترتیب از آسیب رسیدن به ساختمان گیاهان جلوگیری به عمل می آید.
 • کود مرغی خاک مزارع را پوک، ترد، نرم و سبک می سازد و از به هم چسبیدن و سفت شدن آن ها جلوگیری می کند، پس موجب می شود هوا راحت تر در داخل آن ها جابجا شود و ریشه گیاهان بهتر تنفس نماید.
 • این محصول میزان فتوسنتز کردن گیاهان و تولید شدن سبزینه در آن ها را تا حد زیادی افزایش می دهد.
 • کود مرغی باعث می شود که گباهان نسبت به سموم و آفت ها مقاوم گردند و از زرد شدن برگ های آن ها جلوگیری به عمل می آورد.

تولید ویژه کود مرغی مایع فله ای

تولید ویژه کود مرغی مایع فله ای شرکت های برتر فعال در زمینه تولید کود مرغی ایرانی مایع، این محصول را در طی سال در حجم انبوهی تولید می کنند و سپس آن را به شکل فله ای یا در داخل بسته بندی های خاص کارخانه ای روانه بازار های مصرف سطح کشور می سازند، تا به فروش برسانند، این تولید کننده ها برای توزیع و فروش محصولات خود از مراکز عرضه کود مرغی کمک می گیرند و این محصولات را به شکل مستقیم و بدون واسطه به مصرف کننده ها ارائه می دهند، که موجب کاهش هزینه های خرید آن ها خواهد شد، روش های مختلفی نیز برای فروش این محصول مورد استفاده قرار خواهد گرفت، که شامل به کار گیری درگاه های خرید و فروش آنلاین می باشند و ما به همه مردم توصیه می کنیم از این راه استفاده کنند.

مرکز خرید کود آلی مایع مرغی درجه یک

کود یکی از موادی است که به طور گسترده ای در امر کشاورزی و باغداری برای کمک به رشد بهتر محصولات کشاورزی مورد نیاز خواهد بود و این محصول در دو نوع طیعی و صنعتی تولید و به بازار های مصرف عرضه می شود، مرکز خرید و فروش کود آلی مایع مرغی درجه یک این محصول را به صورت گسترده ای در بازار های مصرف سطح کشور ما پخش می کند و آن را با نرخ مناسب به دست تمام مصرف کننده ها می رساند.

مرکز خرید کود آلی مایع مرغی درجه یک

شناخت انواع کود مرغی مایع

شناخت انواع کود مرغی مایع شاید برای شما عزیزان این سوال مطرح شود که انواع کود مرغی مایع چه محصولاتی هستند و به چه صورتی تولید می شوند؟ ما نیز تصمیم گرفته ایم که برای آشنایی بیشتر شما با این محصولات کاربردی به ارائه توضیحات مختصری در این خصوص بپردازیم و از شما می خواهیم ما را همراهی کنید: کود مرغی محصولی است که از طریق فضولات و مدفوع این پرنده ها که از داخل مراکز پرورش طیور جمع آوری می شوند تولید می گردد و با استخراج کردن مواد آلی و طبیعی موجود در داخل آن ها، به تقویت کردن و احیا خاک مزارع کشاورزی می پردازد.

برای تولید کردن این محصول این فضولات را برای مدت زمان طولانی در یک محیط در بسته یا در یک فضای اکسیژنه نگهداری می نمایند تا رفته رفته این مواد توسط باکتری ها و حشرات تجزیه شده و تبدیل به کمپوست گردند، حال این کمپوست های به دست آمده را با یک محلول مخصوص ترکیب کرده و از حالت جامد خارج می کنند و به این ترتیب کود مایع بسیار مفیدی را برای خاک تولید می نمایند، که می توان آن را در داخل زمین ها اسپری کرد یا با آب مورد نیاز مزارع ترکیب نمود و مورد استفاده قرار داد.

توزیع کننده کود آلی مایع مرغی درجه یک

توزیع کننده کود آلی مایع مرغی درجه یک شرکت های بزرگ توزیع کننده و فروشنده کود مرغی مایع، این محصول آلی، طبیعی و درجه یک را به صورت گسترده و در حجم انبوه از کارخانه های تولیدی خریداری می کنند، سپس آن را در داخل بسته بندی های مختلفی در بازار عرضه کرده و به فروش می رسانند.

در مواردی فروش کود مرغی کیلویی می باشد و در این صورت محصول به شکل فله ای عرضه می شود، که موجب کاهش یافتن نرخ آن در بازار های مصرف می گردد، اما بهتر است که محصولاتی را که در بسته بندی های پلمپ شده قرار دارند خریداری کنید، برای سفارش این محصول هم می توانید از روش های متعددی استفاده نمایید، که شامل به کار گیری درگاه های خرید و فروش اینترنتی مختلف فعال در بستر فضای مجازی می باشند.

خرید کود آلی مایع مرغی لیتری

کود آلی برای کشاورزی بسیار ارزشمند است و اثرات بسیار مفیدی بر روی گیاهان می گذارد. این کود باعث رشد گیاه و مقاومت گیاه می شود و باعث می شود تا محصول زیادی بدهد. خرید کود آلی مایع مرغی لیتری برای کشاورزان بسیار به صرفه می باشد. این کود در رشد گیاه تاثیر زیادی می گذارد و می توان از آن در سیستم های آبیاری استفاده کرد. کود آلی مایع مرغی لیتری نسبت به کودهای دامی ارزشمندتر هستند.

خرید کود آلی مایع مرغی لیتری

نحوه استفاده از کود مرغی

نحوه استفاده از کود مرغی نحوه استفاده از کود مرغی به این صورت است که ابتدا در مقدار مناسبی این کود را برای زمین کشاورزی استفاده کنیم. می توان در سیستم آبیاری هم استفاده کرد. اگر مقدار زیادی از این کود را مصرف کنید باعث می شود تا بسوزد بیشتر در فصل پاییز استفاده می کنند. ابتدا باید این کود ها را به روی خاک بریزید و آن را خوب به خاک مخلوط کنید. سپس بذر را بکارید و مقداری آن را آبیاری کنید.

اگر می خواهید از این کود در زمان رشد گیاه استفاده کنید ابتدا باید مقدار مناسب به این کود را در اطراف گیاه بریزید و سپس با استفاده از یک وسیله آن را درون خاک کنید. زمانی که کود را در خاک پخش می کنید برای استفاده از کود مرغی باید دقت زیادی داشته باشید تا گیاه را از بین نبرید. مقدار مصرف کود مرغی بستگی به گیاه و زمین دارد. این محصولات طبیعی هستند و به صورت کاملا ارگانیک تهیه می‌شوند و مواد سمی و شیمیایی در این ها نمی باشد و خاک را تغذیه می کنند. کود مرغی باکیفیت می تواند گیاهان شما را مقاوم کند.

مرکز صادرات کود آلی مایع مرغی لیتری

مرکز صادرات کود آلی مایع مرغی لیتری مرکز صادرات کود آلی مایع مرغی لیتری کودها را با کیفیت بالا را صادر می کند‌‌. یکی از مزیت های کود آلی مایع مرغی این است که از آنها در سیستم آبیاری می توان استفاده کرد. این کودها به صورت ۲۰ لیتری ۵ لیتری و غیره به فروش می روند. کود مرغی درجه یک کودی است که دارای مواد معدنی زیادی باشد. این مواد معدنی بسته به تغذیه مرغ است و رابطه ی مستقیمی با آن دارد. تفاوت کود مرغی با کود دامی بسیار زیاد است.

کود مرغی فضولات مرغی هستند که با دادن تغذیه مناسب به طیور تولید می شود. کود مرغی درجه یک به صورت کاملا ارگانیک تولید می‌شود و هیچ مواد شیمیایی درون آن وجود ندارد. عناصر موجود در کود مرغی باعث می شود تا گیاه مقاومت بسیار زیادی را به دست بیاورد و محصولات پر باری دهد. استفاده از این کود ها از گذشته هم بسیار مورد توجه بوده است به طوری که امروزه این کود ها را به خارج از کشور هم صادر می کنند.